Ekskursijos

Raseinių mieste ir rajone yra daug lankytinų vietų. Norintiems geriau susipažinti su mūsų kraštu, rekomenduojame rinktis individualias ekskursijas tiek mažesnėms tiek didelėms grupėms.

Lyduvėnų geležinkelio tiltas

Viena lankomiausių vietų Raseinių rajone – Lyduvėnų geležinkelio tiltas,vos 6 km nutolę nuo sodybos.Ilgiausias ir aukščiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse. Besitęsiantis 599 m ir iškilęs net 42 m virš Dubysos upės. Pirmasis tiltas statytas 1916 m., dabartinis tiltas atstatytas 1951 m. Tiltas apipintas įdomiomis legendomis. Šią ekskursiją rekomenduojame ir plaukiantiems baidarėmis. Sustojimo vietoje atvyksta gidas ir papasakoja šio tilto istoriją ir visas neįtikėtinas legendas. Galima derinti ekskursiją aplankant ir Danutės piliakalnį. Įdomi ekskursija su puikiais gidais norintiems susipažinti su mūsų krašto istorija plačiau.
Lyduvėnus nuo sodybos galima pasiekti ir dviračiais geru keliu.

Plačiau

Šiluva

Šiluvoje stovi Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika (pastatyta 1760–1775 m.), yra stebuklais garsėjantis Marijos paveikslas bažnyčios didžiajame altoriuje, minimas nuo 1646 m., koplyčia Švč. Marijos apsireiškimo garbei (pastatyta 1924 m. Marijos apsireiškimo vietoje).Pasak bažnyčios šaltinių, 1608 ar 1612 m. piemenėliams apsireiškė Švč. Mergelė Marija su kūdikėliu ant rankų (jie yra pavaizduoti miestelio herbe). Protestantai 1622 m. bylą pralaimėjo ir žemes grąžino katalikams. Žinia apie įvykį – stebuklą pasklido po visą Lietuvą, todėl žmonės ėmė keliauti į Šiluvą kaip piligrimai, rengiamos procesijos – tai buvo pirmoji Vatikano pripažinta Marijos apsireiškimo vieta  Europoje. 1627 m. čia pastatyta nauja Šiluvos bažnyčia, vėliau atnaujinta ir perstatyta.

Plačiau

Gražusis Plauginių miško ąžuolas

Gamtos paveldo objektas, saugomas valstybės nuo 1960 m. Įsikūręs vos keli kilometrai nuo sodybos, ties Bedančiais. Prie jo veda 350 m. pažintinis takas.

Plačiau

Raseiniai

Raseiniuose verta aplankyti Raseinių krašto muziejų, kuris 1975 m. įkurtas buvusiuose arešto namuose – keliuose profesinės technikos mokyklos kabinetuose.
Muziejaus veikla nukreipta į šių dienų lankytojų poreikius: šiuolaikiškos ekspozicijos, edukaciniai užsiėmimai, teminės istorinės, profesionalaus ir mėgėjų meno parodos, mokslinės konferencijos ir seminarai, susitikimai, valstybinių švenčių ir atmintinų datų minėjimai sukviečia į muziejų įvairaus amžiaus ir skirtingų pomėgių žmones.

Plačiau

Rezervuokite vietą vasaros renginiams!